با کلینیک اقتصاد، اقتصاددان شو

با دانستن اقتصاد در زندگی شخصی و حرفه‌ای

همیشه برنده باش

منابع اقتصاد خرد - کلینیک اقتصاد - سعدوندی

دوره جامع اقتصاد خرد

دانستن اقتصاد خرد برای درک و تحلیل عملکرد عوامل اقتصادی حیاتی است. از مصرف کنندگان تا شرکت های تجاری و دولت، همه اصول اقتصاد خرد را مورد استفاده قرار می‌دهند.

اقتصاد خرد، بینشی درباره شرایط رفاه اقتصادی ارائه می دهد که در آن مفاهیم کلیدی مختلفی مانند انتخاب و رفتار مصرف کننده، کالاها و خدمات، بازار کار و از همه مهمتر استاندارد زندگی افراد در نظر گرفته می‌شود.

یادگیری اقتصاد خرد مقدمه‌ای برای درک عمیق‌تر اصول علم اقتصاد است.

دوره جامع اقتصاد کلان

دانستن اقتصاد کلان به تحلیل روندهای اقتصاد به منظور تصمیم‌گیری حرفه‌ای آحاد اقتصادی مانند خانوارها، بنگاه‌ها و دولت کمک می‌کند.

اقتصاددانان کلان درباره مفاهیمی مانند تورم، نابرابری، نرخ رشد اقتصادی، نرخ ارز، نرخ بهره و نیز تغییرات نرخ بیکاری تحقیق می کنند.

سوالی داری؟ تماس بگیر

دوره جامع تحلیل بنیادی (فاندامنتال) فارکس

صرف نظر از اینکه در حال معامله روزانه یا نوسانی هستید، توجه به تحولات اساسی در بازارها مهم است. اگر کورکورانه و صرفا بر اساس روند قیمت‌ها معامله کنید، ممکن است ضررهای هنگفت در معاملات خود به بار بیاورید.

در تحلیل بنیادی فارکس تحولات، اخبار اقتصادی و گزارش شاخص‌های اقتصادی به نحوی بررسی می‌شود که تاثیرات آن بر ارزش جفت ارزها مشخص شود.

نرخ‌های بهره‌ عامل اصلی تاثیرگذار بر نرخ‌های ارز است. این نرخ بر اساس ارزیابی هیات حاکمه‌ی بانک مرکزی از شاخص های اقتصادی تنظیم میشود. بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان، به‌ویژه بانک‌های مرکزی کشورهای پیشرفته، تابع هدف دوگانه حفظ ثبات قیمت‌ها و رشد اشتغال (کاهش بیکاری) را دنبال می‌کنند.

برای رسیدن به این اهداف دوگانه، بانک‌های مرکزی از عملیات بازار (OMOتسهیلات کمی (QE) یا سخت‌گیری کمی (QT) استفاده می‌کنند، در دوره جامع تحلیل بنیادی (فاندامنتال) فارکس ما تمامی این موارد را برای شما به صورت کامل شرح داده‌ایم.

دوره جامع تحلیل بنیادی (فاندامنتال) سهام

در تحلیل بنیادی سهام تخمین ارزش منصفانه صورت می‌گیرد و امکان برآورد زیر ارزشی (Undervalue) یا بیش ارزشی (Overvalue) سهام فراهم می‌شود. ارزیابی اثربخشی مدیریت و فرآیند تصمیم‌گیری مورد مهم دیگری در تحلیل بنیادی سهام است. تجزیه و تحلیل توان مالی شرکت، قدرت بازپرداخت بدهی‌ها و ارزیابی توانایی شرکت در مواجهه با رقیبان برای کسب سهم بازار یا حفظ جایگاه فعلی در تحلیل فاندامنتال سهام دارای اهمیت است.

دوره جامع سیاست‌گذاری مدرن پولی

دانستن سیاست‌گذاری پولی برای درک و تحلیل عملکرد بانک مرکزی و نظام بانک‌های تجاری ضروری است. در این دوره فرآیند تصمیم‌گیری سیاست‌گذار پولی با استفاده از ابزارهای هدف‌گذاری نرخ بهره و هدف‌گذاری نرخ تورم برای نیل به اهدافی نظیر ثبات قیمتی و رشد اقتصادی آموزش داده می‌شود. برای تحلیل شرایط پولی و به طور کلی اقتصاد کلان باید مکانیزم انتقال از سیاست‌گذاری پولی به بخش واقعی اقتصاد (خانوارها و بنگاه‌ها) به خوبی دانسته شود.

یادگیری سیاست‌گذاری پولی مقدمه‌ایست برای درک عمیق‌تر مفاهیم مرتبط با کل‌های پولی و ابزارهای بانک‌های مرکزی شامل عملیات بازار باز(OMO)، سپرده‌ی قانونی و هدف‌گذاری نرخ بهره (با تغییر در نرخ‌های کریدور) می‌باشد.

دوره جامع اصول سرمایه‌گذاری و ثروت‌آفرینی

یکی از الزامات تحول زندگی شخصی، درک چگونگی انباشت ثروت می‌باشد.

در این دوره زندگی‌نامه، نقاط مشترک، افتراقات و طرز فکر ۱۰ نفر از اسطوره‌های سرمایه‌گذاری را در ۱۰ ساعت (به جای حداقل ۱۰۰ ساعت مطالعه شخصی) برای شما فراهم کرده‌ایم.

آشنایی با اسلوب فکری و عملی این ۱۰ اسطوره‌ی دنیای سرمایه‌گذاری به شما کمک خواهد کرد تا از سعی و خطا در سرمایه‌گذاری پرهیز کرده و بتوانید ثروتمند شوید.

مجموعه دوره‌های جامع

جایزه بگیر!

×

درود بر شما

خوش آمدید به چت پشتیبان کلینیک اقتصاد

بفرمایید

×